Duże bańki mydlane – przepis jak zrobić płyn do wielkich baniek mydlanych?

duże bańki mydlane

Pękate, duże bańki mydlane, które lecą hen daleko – o takich bańkach marzyliśmy w dzieciństwie. Jednak żeby zrealizować marzenie musimy poznać odpowiedni przepis na duże bańki mydlane, które będziemy mogli swobodnie puszczać z wiatrem korzystając ze stelażu z drewnianych kijków i sznurka. Chcesz się dowiedzieć jak zrobić naprawdę OGROMNE bańki mydlane? Czytaj dalej!

Jak zrobić płyn do dużych baniek mydlanych? Przepis opiera się na kilku podstawowych składnikach.

Sekret, który czyni przepis na wielkie bańki mydlane tak dobrym, wymaga użycia odpowiedniej wody.

woda-destylowana

Może być ta z kranu – jeśli mamy pewność, że jest chlorowana. Natomiast zawsze nasze szanse na powodzenie są większe z wodą destylowaną. Będzie to nasza baza na bańki mydlane wykonywane za pomocą poniższych metod.

Dlatego od razu trzeba zaznaczyć – nie warto używać żadnej wody mineralnej czy innych produktów spożywczych, które znajdziemy w sklepach. Owszem, butla 5l jest bardzo przydatna przy wykonywaniu całej receptury. Jednak jej zawartość lepiej przelać sobie do kilku mniejszych buteleczek lub po prostu poczekać aż wypijemy całość.

Gliceryna, płyn do naczyń i alternatywy

Gdy szukamy pomysłu na bańki mydlane, przepis powinien być dość prosty. W pierwszym wariancie potrzebne produkty mamy w domu, wystarczy wcześniej zaopatrzyć się w glicerynę, którą kupimy w każdej aptece. Żeby uzyskać recepturę idealną należy zadbać o odmierzenie ilości składników.

Naukowo dowiedzione zostało, że chcąc uzyskać duże bańki mydlane, przepis zakłada zmieszanie gliceryny, płynu do mycia naczyń i wody w proporcji 1:10:100. Jeśli nie mamy gliceryny to można zastąpić ją cukrem, którego ilość należy zwiększyć dziesięć razy. Najlepszym płynem do mycia naczyń jest Fairy – należy wybierać jego proste wersje bez dodatków takich jak balsamy.

Co dodać, aby wielkie bańki były wytrzymałe?

Jeśli chcemy znaleźć przepis na bańki mydlane duże, które na dodatek są bardzo wytrzymałe, to warto dodać dwa, nieco trudniejsze do zdobycia składniki. Należy do nich glikol, którego niewielką ilość (około 4 mililitry na 2 litry wody) wystarczy odmierzyć strzykawką. Ten przepis na płyn do baniek mydlanych warto wzbogacić o lubrykant. Wystarczą 3 gramy na wspomnianą wyżej ilość wody. Glikol i lubrykant łączymy z podgrzaną wodą osobno od reszty składników.

Duże bańki mydlane – przepis na bazie gumy guar

Nasza receptura może również bazować na gumie guar. Na dwa litry płynu wystarczą około 2,5 grama sproszkowanej gumy, 4 gramy sody, 12 gramów soli oraz płyn Fairy w ilości 140 ml. Przepis ten można ulepszać stosując proszek do pieczenia lub sodę oczyszczoną, które mają odczyn zasadowy.

Płyn do wielkich baniek z denaturatu

Chcąc uzyskać duże bańki, przepis przez nas wykorzystany może również bazować na denaturacie. Oprócz niego potrzebna nam jest guma guar, proszek do pieczenia oraz płyn Fairy. Około 6 gramów gumy guar należy wymieszać z denaturatem, dbając o to, by dobrze się rozpuściła. Teraz wystarczy dodać 700 mililitrów wody, zaś w osobnym pojemniku należy połączyć ze sobą 9 gramów proszku do pieczenia i 100 mililitrów wody.

W tym przypadku wychodzi nam niezwykle treściwy płyn do baniek mydlanych. Przepis jest koncentratem, który można rozpuszczać w odpowiedniej proporcji z wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *