Zamykanie w bańce mydlanej DIY

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać do tego jaką radość sprawia, z pozoru dziecinne, puszczanie baniek mydlanych. Dorosłym i dzieciom. Jednak świat baniek mydlanych wiąże się nie tylko z tym. Kolejnym stopniem wtajemniczenia, jeszcze bardziej fascynującym, jest tytułowe zamykanie w bańce mydlanej innej osoby.

Zestaw do zamykania w bańce mydlanej

Aby móc zamknąć kogoś w naszym własnoręcznie zrobionym mydlanym więzieniu musimy wiedzieć jak zrobić zestaw do zamykania w bańce mydlanej. Wbrew pozorom zestaw taki nie jest trudny do wykonania. Potrzebne nam będą do tego raptem cztery elementy.

Spis treści do ułatwienia nawigacji w artykule – wystarczy kliknąć, aby przejść do odpowiedniego akapitu

Odpowiednia mikstura

Pierwszym i podstawowym, wręcz oczywistym, jest odpowiedni płyn do baniek. Przepisy na odpowiedni płyn można znaleźć w innych artykułach na naszej stronie do których polecamy zajrzeć przed przejściem do reszty artykułu.

Ewentualnie gorąco zachęcam do poszukania odpowiedniego płynu w sklepie. Najlepiej skupić się na jakimś niedrogim koncentracie np. Tuban, które pozwolą bardzo szybko przygotować spore ilości płynu do zamykania w bańce mydlanej. Wystarczy kliknąć odpowiedni produkt poniżej i od razu zostaniemy przeniesieni do konkretnego płynu🙂

Obręcz do baniek mydlanych

Najważniejszą rzeczą, której będziemy potrzebowali, jest obręcz do zamykania w bańce. Składa się ona z dwóch elementów:

  • obręczy
  • uchwytu
  • basenu na płyn do baniek
  • dodatkowego materiału do pokrycia okręgu (opcjonalne)

Na co zwrócić uwagę przy montażu obręczy?

  1. Obręcz, której będziemy potrzebowali musi być okręgiem o dużej średnicy, najlepiej co najmniej 60 centymetrów. Średnica obręczy odgrywa tutaj ważną rolę, ponieważ zbyt mała obręcz nie pozwoli na utworzenie bański na tyle dużej żeby osoba w niej zamknięta nie naciskała zbyt mocno na wewnętrzną błonę bańki.
  2. Drugim ważnym aspektem jest materiał z którego wykonana jest obręcz oraz jej waga. Z odpowiedzią i pomocą przychodzi tu plastik. Osoby zajmujące zawodowo zamykaniem ludzi w bańkach stosują najczęściej obręcze plastikowe. Są one lżejsze od obręczy aluminiowych, metalowych czy gumowych, które też są czasami stosowane. W własnoręcznie wykonywanych zestawach do zamykania w bańce często stosuje się rury wykonane z PEX-AL-PEX’u.

Dzięki niskiej wadze plastikowej obręczy, która jest najczęściej pusta w środku, ręce osoby manipulującej obręczą nie męczą się tak bardzo jak w przypadku cięższego materiału. Plastik jest ponadto wytrzymalszy od bawełnianych sznurków, które czasami są stosowane jako zamiennik obręczy.

Uchwyt do zamykania w bańce mydlanej

Uchwyt w zestawie do zamykania w bańce mydlanej jest równie ważny co obręcz. Bez niego nie jesteśmy w stanie precyzyjnie poruszać obręczą z płynem do baniek w taki sposób żeby nie uszkodzić samej bański. Stosowane uchwyty układają się najczęściej w literę „I” lub „L”. Wykonane są z różnych materiałów, najczęściej z plastiku, PEX-AL-PEX’u lub aluminium.

Wielu fachowców poleca pokrycie samej obręczy dodatkowym materiałem odprowadzającym wilgoć lub wykorzystywanie do tworzenia obręczy rurek żebrowanych. Nie jest to jednak czymś niezbędnym. Zwykła obręcz hula hop lub obręcz wykonana z rurek PEX-AL-PEX również powinna wystarczyć.

Warto również posiadać basen na płyn do baniek w kształcie obręczy.

To do niego będziemy wkładać i moczyć obręcz przed wykorzystaniem jej do zamknięcia w bańce. Basen taki można wykonać samemu z chociażby odpowiednio wyciętej gumowej dętki do średnicy której dostosowujemy później naszą obręcz.

Jak zrobić obręcz do baniek mydlanych?

  1. Obręcz do zamykania w bańce można zrobić na wiele sposobów. Najprostszym jest zwykłe kupienie obręczy do hula hop, która dość dobrze nadaje się do wykorzystania w tworzeniu dużych baniek.
  2. Drugim, bardzo częstym wyborem, jest wykonanie obręczy ze specjalnych rur z PEX-AL-PEX’u. Rury te są łatwo dostępne w wielu sklepach internetowych. To ile metrów rur będziemy potrzebowali zależy od średnicy obręczy. Dla 60 centymetrów średnicy będzie to 188 cm (pożądana średnica pomnożona przez 3.14). Oprócz tego będziemy potrzebowali 5 złączek do rur (cztery „I” oraz jedną „T”), które najczęściej można kupić w tych samych sklepach, które oferują rury PAX. Rurę należy pociąć na 3 części o długości X oraz 3 części o długości 1/2 X. Następnie należy złączyć je w okrąg. Jedna z krótszych części będzie uchwytem, należy ją połączyć z pozostałymi 2 krótszymi częściami za pomocą złączki „T”.

Tak wykonana obręcz jest nie tylko lekka i niedroga w wykonaniu, ale przede wszystkim mobilna. Na czas podróży można ją rozebrać na kilka łatwych do spakowania rur.

Zamykanie w bańki mydlane – jak zrobić więc żeby druga osoba znalazła się w środku bańki?

Na początku należy umieścić na płaskim podłożu naszą obręcz. Można włożyć ją do specjalnego basenu w kształcie obręczy, wypełnionego płynem do baniek, który był wcześniej wspominany w artykule.

Następnie „zamykana” osoba wchodzi do środka okręgu. Wówczas osoba „zamykająca” chwyta za obręcz (najlepiej za pomocą uchwytu) i pewnym, ale nie za szybkim lub energicznym ruchem, podnosi okrąg do góry, nad głowę osoby zamykanej. Tak, to naprawdę tak proste!

#Aktualizacja

Dużo osób wysyła mi prywatne wiadomości z zapytaniem o jakiś gotowy zestaw do kupienia. Niestety nie mogę zaoferować tutaj nic taniego, jednak jeżeli ktokolwiek byłby zainteresowany zestawem do zamykania w bańce naprawdę rewelacyjnej jakości, to koniecznie powinien sprawdzić jeden z dwóch poniższych modeli od Uncle Bubble (tańszy ok. 129 zł) i Tubana (droższy ok. 299 zł):

obręcz do zamykania w bańce mydlanej tańszaobręcz do zamykania w bańce mydlanej od Tuban

Wystarczy kliknąć obrazek powyżej. Koniecznie dajcie znać, jak poszły Wasze wojaże z takimi obręczami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *