Bańki mydlane niepękające – przepis i receptura

Bańki mydlane to jedne z najlepszych atrakcji zarówno dla dzieci, jak i na piknikach czy imprezach. Radość z ich puszczania znacząco wzrasta, jeśli banki są trwałe i bardzo duże. W tym artykule przedstawiamy recepturę, która pozwoli takie banki stworzyć i odpowiadamy na pytanie, gdzie można kupić już gotowy płyn.

Bańki mydlane niepękające a przepis

Duże, efektowne i co najważniejsze niepękające bańki mydlane wymagają specjalnej receptury. Jest ona nieco bardziej zaawansowana i dokładniejsza niż te do małych zabawkowych urządzeń. Sekretem receptury jest odpowiednie dobranie proporcji. To właśnie one gwarantują, że bańki, które nie pękają, wyglądają pięknie i są bardzo duże. Jednak jaki wpływ na całość mają odpowiednie składniki, specjalne akcesoria czy proporcje? Co jeżeli nie mam ochoty samemu robić płynu, a chciałbym go kupić? Bez obaw, na wszystko znajdziesz odpowiedź!

Spis treści dla lepszej nawigacji w artykule:

Receptura na bańki mydlane, które nie pękają a dobre składniki

Pierwszym ważnych składnikiem jest woda. Najlepszym wyborem będzie ta destylowana. Można ją dostać w supermarketach czy sklepach specjalistycznych. Sprowadzenie akurat tego elementu z internetu może być trochę problematyczne.

Drugim elementem jest detergent. Płyn do mycia naczyń należy przetestować lub porównać kilka rodzajów. Ten idealny powinien najwięcej się pienić. Jednak z własnego doświadczenia najbardziej polecam markę Fairy.

Trzecim bardzo ważnym składnikiem jest gliceryna. Można kupić ją za kilka złotych w aptece lub sklepie chemicznym. Sprawia ona, że banki są bardzo wytrzymałe i elastyczne. Jest to ważny czynnik, zwłaszcza jeśli wielokolorowe twory mają być duże. Często są wielkości dorosłego człowieka albo jeszcze większe.

Uniwersalna receptura na niepękające bańki

Niektóre z nich lepiej sprawdzają się od innych. Liczne porównania i dyskusje pozwoliły jednak obrać pewien standardowy przepis. Należy pamiętać, że optymalne proporcje mogą różnic się w zależności od rodzaju wody czy płynu. Bańki mydlane, które nie pękają, powinny składać się z:

  • 1/10 płynu do naczyń,
  • 9/10 wody,
  • do tego dodać należy kilka kropel gliceryny.

Dość istotną i wartą uwagi wskazówką, która wpływa na jakość i łatwość puszczania baniek — jest czas przygotowywania i używania płynu.

Warto robić go przed samym pokazem, aby nie stał zbyt długo, gdyż może stracić swoje właściwości. Zastosowanie gliceryny w składzie daje duże możliwości, ale również niesie ze sobą ryzyko zepsucia mieszanki. Dlatego znacznie lepiej jest podawać małe ilości i je zwiększać w razie potrzeby niż rozcieńczyć roztwór wodą i od nowa szukać idealnej proporcji płynu.

Gdzie kupić gotowy płyn i akcesoria?

Jaki jest najlepszy płyn do baniek mydlanych? Jeżeli nie mamy ochoty bawić się w samodzielne receptury, a zależy nam na czasie i pewności dobrego towaru to musimy troszkę produktów poprzeglądać. Poszukać gotowego płynu polecam w pierwszej kolejności o tutaj (wystarczy kliknięcie w produkt):

 

 

 

 

 

 

Ceny gotowych koncentratów (te polecamy szczególnie, gdyż są to zazwyczaj trwałe formy płynów, które nie tylko wystarczą na bardzo długo, ale gwarantują przede wszystkim najwyższą jakość baniek mydlanych – dzięki czemu te nie będą pękać).

Jeśli chcemy zorganizować imprezę lub zacząć zarabiać dając pokazy, można kupić gotowy płyn do dużych baniek. Istnieje wiele firmy na rynku oferujących gotowe mikstury. Dobrym pomysłem będzie wyszukanie ich w internecie i nawiązanie kontaktu. Przesyłanie dużej ilości płynu pocztą jest niemożliwe, ale za to odbiór osobisty jak najbardziej. Dlatego jako profesjonaliści z chęcią nawiążemy współpracę i przygotujemy dużą ilość dobrego jakościowo roztworu, który zapewnia idealne efekty. Jednak dla osób indywidualnych powyższa opcja będzie w zupełności wystarczająca :).

Aby wytworzyć bańki mydlane niepękające i duże potrzebne są też specjalne akcesoria.

Są to proste urządzenia, które możemy przygotować nawet sami. Składają się z dwóch cienkich i wytrzymałych kijków oraz rozciągniętego między nimi sznurka. Może on mieć różne poprzeczne dodatkowe linki, co zmodyfikuje kształt. Po dokładne instrukcje zapraszamy do naszego artykułu poświęconemu sposobom wykonania kijków do puszczania baniek mydlanych.

Dodatkowo można też pobawić się uzyskiwanymi kolorami. Aby osiągnąć różnorodność, można poeksperymentować z barwnikami lub mieszaninami płynów. Jednak jest to już temat na oddzielny artykuł, gdyż występujące w barwnikach odczyny, niestety, lubią wchodzić w niepożądane reakcje z detergentem. Niwelując tym jego zbawienny wpływ na strukturę baniek.

Dla kogo polecamy niepękające bańki mydlane?

Absolutnie dla każdego! Ten rodzaj rozrywki to doskonały sposób na zorganizowanie zajmującej zabawy dla dzieci, urozmaicenie imprez firmowych lub grilla w gronie przyjaciół czy biznes uliczny. Łatwość ich wytwarzania i efektywność sprawiają, że to jedna z najpopularniejszych atrakcji, która przypada do gustu widzów niezależnie od wieku. Samodzielne przygotowanie płynu na niepękające bańki zdecydowanie będzie idealnym rozwiązaniem dla osób chcących wytworzyć najleniwsze i największych wielokolorowych kul.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *